RoxanArt.cz • Knihy a ilustrace

CZSKEN

Knihy a ilustrace

Jak lze ilustraci pojmout?

Ilustrace a kniha jsou dva úzce spojené a nerozlučné pojmy. Obraz může slova na papíře buď „doslovně“ znázornit a nenechat moc prostoru pro představivost, nebo je naopak podpořit náznaky a rozvířit čtenářovu fantazii snovými obrazy, které ho přenesou do netušených světů.

Co pro vás můžu vytvořit?

Nakreslím ilustrace do vaší knihy i na její obálku, do časopisu, k článkům, na blog, k textu... Vytvořím i celkový vizuál vašeho písemného projektu.


Dětská kniha O STATEČNÉM TOBIÁŠOVI - Petra Jánská, 2022, Vydavatelství Fragment

Kompletní ilustrace dětské knížky O statečném Tobiášovi od české spisovatelky Petry Jánské. Pro knížku jsem kreslila obálku, předsádky a 25 ilustrací uvnitř. Jedná se o klasickou pohádku, kde hlavní hrdina Tobiáš zažívá různá dobrodružství při hledání ztracené princezny. O tom, jak bude příběh pokračovat, rozhoduje vždy čtenář na konci kapitoly a tak se sám stává tvůrcem.

Dětská kniha SPADLY Z JAHODY - Dana Hlavatá, 2021, Vydavatelství Perfekt

Kompletní ilustrace dětské knížky Spadly z jahody od známé slovenské spisovatelky Dany Hlavaté. Pro knížku jsem kreslila obálku, předsádky a více než 20 ilustrací uvnitř. Jde o příběh dvojčat Janky a Janka Jahodovců, kteří se ocitnou v kouzelné krajině, kde zažívají neuvěřitelné příběhy. Ne vždy vtipné, ale často se mnohému naučí a taky se stanou lepšími dětmi.

Kniha Kornéliany

Texty původně napsané malou holčičkou přetvořené do podoby ilustrované knihy. Práce pozoruje, co se odehrává v mysli dítěte, jak přemýšlí a spojuje slova do vět připomínajících básně, ve věku kdy se je sotva naučilo zachytit písmem. Upřímné, čisté slovní vyjádření, bez cenzury, ve spojení s mým imaginačným projevem.

Kniha Zlatý jelen

Metaforické zobrazení původního staroslovanského příběhu o božství v podobě Zlatého jelena a dév, bývalých vládkyň lesů, které představují síly, pokušení a touhy lákající člověka, kterým máme odolávat, jinak ztratíme nabyté poznání a vědění. Tento mýtus se dodnes na našem území zachoval v podobě pohádek pro děti o Smolíčkovi a jelenovi.

Mix různých ilustrací

Kniha Černé na bílém

Základ práce tvoří slova, která pro mě reprezentují domov. Tyto pojmy jsem následně dala lidem, kteří pro mě domov představují (rodině, přátelům a blízkým, ve věku od 6 do 81 let). Ti následně k těmto slovům napsali výrazy, které je při tom napadnou a na jejich základě je vytvořena celá kniha. Dílo je tak jakýmsi vyprávěním o tom, jak člověk vnímá domov od dětství, přes dospívání, mládí, dospělost až po stáří, což je ve slovech jednoznačně vnímatelné.

Kniha Vesnická zabijačka (Jiří Záček)

Ilustrace

Webdesign Kresby na produkty Reklama, bannery Pozvánky, svatby, akce Knihy a ilustrace Volná tvorba
Kontakt

Kontakt

MgA. Roxana Rojíková
E-mail: info@roxanart.cz
Telefon: +420 777 878 617
IČ: 10755535